FEDERATIA NATIONALA A CRESCATORILOR DE PORUMBEI
DIN ROMANIA

FEDERATIE AFLATA SUB INALT PATRONAJUL ALTETEI SALE REGALE PRINCIPELE RADU AL ROMANIEI
Familia Regala de Romania
Conducere Statut Istoric Asociatii afiliate RNS Membrii de onoare Contact Marci inregistrate Clubul GOLD
  ARTICOLE > Stiri - Diverse

EXEMPLE DE MESAJE PENTRU ANUNTAREA PORUMBEILOR IN PERIOADA 03-04 IUNIE 2017

Mesajele se trimit la numarul scurt 1393 (valabil in retelele Orange, Vodafone, Telekom si Digi). Incepand cu acest an, s-a reusit implementarea acestui sistem de SMS  si in reteaua Digi.

 

Maraton.Apostolove.995511.2017.14.15.58.908762

Maraton.Bialystock.335566.2013.19.32.31.998234

Fond.Brno.112233.2016.13.44.51

Fond.Brzesko.335566.2014.13.9.22

Maraton.Chelm.453261.2017.14.52.23.765364

Fond.Hausleiten.445566.2015.16.45.27

Fond.Janow.445566.2016.10.21.55

Fond.Koden.221155.2014.19.49.50

Fond.Mikulov.335566.2012.14.20.44

Maraton.Olenivka.995511.2017.18.9.6.918727

Fond.Pilica.123456.2016.15.51.3

Fond.Pinczow.987654.2012.14.21.11

Fond.Presov.445566.2014.13.50.56

Maraton.Suwalki.123456.2013.15.17.40.918727

Fond.Tabor.335566.2015.19.5.36

Fond.Tomaszow.987654.2016.17.7.41

Fond.Trebic.123456.2017.23.44.18

Fond.Trebic CS.335566.2017.10.1.34

Fond.Medyka.112233.2015.19.52.28

Format mesaj FOND:
fond.localitate.matricol.an.ora.minut.secunda

Format mesaj MARATON si MARATON FCI:
maraton.localitate.matricol.an.ora.minut.secunda.sticker

 

* NU ARE IMPORTANTA DACA SUNT LITERE MICI, MARI, SAU COMBINATE

* DACA LOCALITATEA DE LANSARE (NUMELE DAT CONCURSULUI PROVIZORIU) ESTE COMPUS DIN 2 SAU MAI MULTE CUVINTE (de ex. Tabor BH;  Wiener Neustadt AB) ESTE DE AJUNS SPECIFICAREA IN MESAJ DOAR A PRIMULUI CUVANT (ex. tabor, respectiv wiener, adica fond.tabor.matricol.an.ora.min.sec)

Adaugat: 02.06.2017 10:33:56
 Ultimele stiri / articole / comunicate
NOMINALIZARE PORUMBEI LOT OLIMPIC
14.12.2017 11:26:45
LICITATIILE LUNII DECEMBRIE
12.12.2017 11:23:38
EXPOZITIA PROVINCIALA A TRANSILVANIEI
16.11.2017 18:47:10
INVATA DE LA CEI MAI BUNI
12.12.2017 12:08:08
LICITATIE CARITABILA - FNCPR & FUNDATIA PRETUIESTE VIATA
11.12.2017 11:33:06
CAMPIONATUL NATIONAL FNCPR 2017
04.12.2017 08:59:13
LICITATII INELE 2018 CU SERIE MICA
10.12.2017 23:24:23
SALVATI SPORTUL COLUMBOFIL DE AMENINTAREA GRIPEI AVIARE
07.12.2017 16:27:24
SINCERE CONDOLEANTE
06.12.2017 10:00:29
EXPOZITITA PROVINCIALA - MOLDOVA SI MUNTENIA
05.12.2017 16:22:33
COMUNICAT C.N.A.
28.11.2017 11:07:27
COMUNICAT REFERITOR LA INCHIRIEREA STANDURILOR PENTRU MANIFESTARILE EXPOZITIONALE DIN CADRUL PAVILIOANELOR ROMEXPO- 08-10-12-2017
24.11.2017 18:08:52
EXPOZITIA PROVINCIALA A OLTENIEI
23.11.2017 14:43:26
CASTIGATORII SEZONULUI 2017
20.11.2017 09:53:58
EXPOZITIA PROVINCIALA SUD
17.11.2017 15:07:35
 Meniu
  • Toate stirile / articolele
  • Comunicate presedinte si Consiliul Director
  • Comunicate CNS
  • Anti - doping
  • Comunicate CD
  • Categoria Standard - CNA
  • Concursuri NATIONALE
  • Clubul GOLD
  • Olimpiada
  • Campionate Europene
  • Campionatul Mondial
  • Evenimente
  • Sedinte
  • Pentru tehnici
  • Actiuni caritabile
  • Colaborari
  • Promovare FNCPR
  • Topigeon
  • Stiri - Diverse
  • Black Sea One Loft Race Romania
    • Cupe porumbei
    • Produse porumbei
    • Stiri, Articole, Competitii si rezultate columbofile
    • Portal dedicat porumbeilor de fond si maraton.
    • Clubul GyoSport-Columbofilie. Cei mai buni columbofili din Bucuresti si din apropiere. Te invitam sa ni te alaturi!
    • Stiri, Articole, Produse pentru porumbei, Competitii si rezultate columbofile, porumbei si crescatori
    • www.softworks.ro
    • Columbofil.com este locul in care gasesti informatii despre porumbei voiajori, modul de hranire, tratamente, concursuri, sfaturi columbofile.Columbofil.com este locul in care gasesti informatii despre porumbei voiajori, modul de hranire, tratamente, concursuri, sfaturi columbofile.
    • www.ccaj.ro

    Online: 009

    Harta Site | Contact | Copyright © F.N.C.P.R. 2014 - 2017