FEDERATIA NATIONALA A CRESCATORILOR DE PORUMBEI
DIN ROMANIA

FEDERATIE AFLATA SUB INALT PATRONAJUL ALTETEI SALE REGALE PRINCIPELE RADU AL ROMANIEI
Familia Regala de Romania
Conducere Statut Istoric Asociatii afiliate RNS Membrii de onoare Contact Marci inregistrate Clubul GOLD
  ARTICOLE > Stiri - Diverse

EXEMPLE DE MESAJE PENTRU ANUNTAREA PORUMBEILOR IN PERIOADA 03-04 IUNIE 2017

Mesajele se trimit la numarul scurt 1393 (valabil in retelele Orange, Vodafone, Telekom si Digi). Incepand cu acest an, s-a reusit implementarea acestui sistem de SMS  si in reteaua Digi.

 

Maraton.Apostolove.995511.2017.14.15.58.908762

Maraton.Bialystock.335566.2013.19.32.31.998234

Fond.Brno.112233.2016.13.44.51

Fond.Brzesko.335566.2014.13.9.22

Maraton.Chelm.453261.2017.14.52.23.765364

Fond.Hausleiten.445566.2015.16.45.27

Fond.Janow.445566.2016.10.21.55

Fond.Koden.221155.2014.19.49.50

Fond.Mikulov.335566.2012.14.20.44

Maraton.Olenivka.995511.2017.18.9.6.918727

Fond.Pilica.123456.2016.15.51.3

Fond.Pinczow.987654.2012.14.21.11

Fond.Presov.445566.2014.13.50.56

Maraton.Suwalki.123456.2013.15.17.40.918727

Fond.Tabor.335566.2015.19.5.36

Fond.Tomaszow.987654.2016.17.7.41

Fond.Trebic.123456.2017.23.44.18

Fond.Trebic CS.335566.2017.10.1.34

Fond.Medyka.112233.2015.19.52.28

Format mesaj FOND:
fond.localitate.matricol.an.ora.minut.secunda

Format mesaj MARATON si MARATON FCI:
maraton.localitate.matricol.an.ora.minut.secunda.sticker

 

* NU ARE IMPORTANTA DACA SUNT LITERE MICI, MARI, SAU COMBINATE

* DACA LOCALITATEA DE LANSARE (NUMELE DAT CONCURSULUI PROVIZORIU) ESTE COMPUS DIN 2 SAU MAI MULTE CUVINTE (de ex. Tabor BH;  Wiener Neustadt AB) ESTE DE AJUNS SPECIFICAREA IN MESAJ DOAR A PRIMULUI CUVANT (ex. tabor, respectiv wiener, adica fond.tabor.matricol.an.ora.min.sec)

Adaugat: 02.06.2017 10:33:56
 Ultimele stiri / articole / comunicate
COMUNICAT UCRAINA
21.05.2018 20:44:55
COMUNICAT REFERITOR LA ASOCIATIA JUDETEANA COLUMBOFILA CONSTANTA
19.05.2018 07:50:16
EXEMPLE DE ANUNTARE PORUMBEI PRIN SMS, DEMIFOND+FOND,FOND,MARATON
19.05.2018 07:44:07
COMUNICAT AS.GORJ
18.05.2018 09:47:32
NOTIFICARE ASOCIATII
17.05.2018 16:56:31
APLICAREA ARTICOLULUI 20.1 DIN RNS, 17.05.2018
17.05.2018 02:42:36
COLUMBOFILIA ROMANEASCA, REPREZENTATA LA ZIUA REGALITATII
16.05.2018 00:52:23
ULTIMA SANSA PENTRU A CUMPARA INELE GOLD PENTRU ACEST AN
16.05.2018 00:46:20
APLICAREA ARTICOLULUI 20.1 DIN RNS
10.05.2018 11:39:16
IN ATENTIA TEHNICILOR
07.05.2018 13:03:02
IN ATENTIA CENTRULUI COMANESTI
05.05.2018 08:32:00
PAROLA DE MEMBRU COLUMBOFIL
04.05.2018 11:17:33
IN ATENTIA TEHNICILOR
28.04.2018 20:45:11
CA SA VENIM IN AJUTORUL CRESCATORILOR CARE FOLOSESC SISTEMELE BENZING SI APLICATIA LIVE
28.04.2018 18:51:41
FEDERATIA NATIONALA A CRESCATORILOR DE PORUMBEI DIN ROMANIA VA EFECTUA SI IN SEZONUL COLUMBOFIL 2018 TESTE ANTIDOPING
24.04.2018 15:17:25
 Meniu
  • Toate stirile / articolele
  • Comunicate presedinte si Consiliul Director
  • Comunicate CNS
  • Anti - doping
  • Comunicate CD
  • Categoria Standard - CNA
  • Concursuri NATIONALE
  • Clubul GOLD
  • Clubul GOLD 2017
  • Clubul GOLD 2018
  • Clubul GOLD 2019
  • Clubul GOLD 2020
  • Olimpiada
  • Campionate Europene
  • Campionatul Mondial
  • Evenimente
  • Sedinte
  • Pentru tehnici
  • Actiuni caritabile
  • Colaborari
  • Promovare FNCPR
  • Topigeon
  • Stiri - Diverse
  • Black Sea One Loft Race Romania
    • Clubul GyoSport-Columbofilie. Cei mai buni columbofili din Bucuresti si din apropiere. Te invitam sa ni te alaturi!
    • Portal dedicat porumbeilor de fond si maraton.
    • Produse porumbei
    • Stiri, Articole, Competitii si rezultate columbofile
    • Stiri, Articole, Produse pentru porumbei, Competitii si rezultate columbofile, porumbei si crescatori
    • Columbofil.com este locul in care gasesti informatii despre porumbei voiajori, modul de hranire, tratamente, concursuri, sfaturi columbofile.Columbofil.com este locul in care gasesti informatii despre porumbei voiajori, modul de hranire, tratamente, concursuri, sfaturi columbofile.
    • www.softworks.ro
    • Cupe porumbei
    • www.ccaj.ro

    Online: 053

    Harta Site | Contact | Copyright © F.N.C.P.R. 2014 - 2018